Genexo - dla pacjenta

Genexo nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych, by dostarczać pacjentom innowacyjnych i skutecznych produktów na różne problemy zdrowotne.

Produkty

Oferujemy leki na receptę, leki OTC, suplementy diety, wyroby medyczne i kosmetyki. Pacjentom chorującym na cukrzycę oferujemy systemy do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy glukometr z funkcją głośnomowiącą dla osób niedowidzących i niewidomych. Skupiamy się na zaspokojeniu potrzeb naszych klientów, dostarczając nowoczesne i innowacyjne produkty, które wpływają na lepszą jakość życia.

Ból dolnego odcinka kręgosłupa (Low Back Pain – LBP) jest jedną z częstszych dolegliwości skłaniających do szukania pomocy lekarskiej. Dotyczy pacjentów w każdym wieku i może stać się dolegliwością przewlekłą. Schorzenia kręgosłupa zaliczamy do chorób cywilizacyjnych – związanych z trybem życia, brakiem aktywności fizycznej i pracą zawodową.

Ból dolnego odcinka kręgosłupa (Low Back Pain – LBP) jest jedną z częstszych dolegliwości skłaniających do szukania pomocy lekarskiej. Dotyczy pacjentów w każdym wieku i może stać się dolegliwością przewlekłą. Schorzenia kręgosłupa zaliczamy do chorób cywilizacyjnych – związanych z trybem życia, brakiem aktywności fizycznej i pracą zawodową.

Low Back Pain – problem społeczny XXI wieku

Zjawisko bólu kręgosłupa przybrało w społeczeństwach XXI wieku postać epidemii i jest przedmiotem troski nie tylko lekarzy, ale i ekonomistów. Odsetek ludzi cierpiących na ból kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowo-krzyżowego, niepokojąco wzrasta wraz z przemianami cywilizacyjnymi i poprawą standardu życia. Do ich wystąpienia predysponowane są osoby preferujące pozycję siedzącą, otyłe, pozostające długi czas w wymuszonej pozycji w miejscu pracy (np. kierowcy) lub przenoszące własnoręcznie ciężkie przedmioty (pracownicy fizyczni).1

Ból dolnego odcinka kręgosłupa (LBP) trwający nie krócej niż trzy tygodnie, dotyczy 65%-80% osób dorosłych i jest jedną z najczęstszych dolegliwości skłaniających do szukania pomocy lekarskiej2. Szacuje się, że w Polsce bólu kręgosłupa doświadcza 72% społeczeństwa przed 40. rokiem życia, a po czterdziestce – 66% mężczyzn i 30% kobiet3.

Główne czynniki ryzyka

Do głównych czynników ryzyka wystąpienia zespołu bólowego kręgosłupa zaliczmy:

 1. Wysoki wzrost, powyżej 170 cm u kobiet i 180 cm u mężczyzn,
 2. Otyłość (wskaźnik BMI powyżej 30),
 3. Wiek powyżej 40 roku życia,
 4. Niewydliność mięśni brzucha i pasa miednicznego,
 5. Ciążę,
 6. Urazy narządu ruchu.

Czynniki ryzyka związane z pracą zawodową to:

 1. Praca fizyczna,
 2. Długotrwała wymuszona pozycja,
 3. Często powtarzane ruchy zginania i/ lub rotacji,
 4. Powtarzany wysiłek podnoszenia ciężarów,
 5. Prace powtarzające się w systemie taśmowym,
 6. Zawody urzędnicze (brak przystosowania do prac fizycznych, niewydolność mięśni stabilizujących kręgosłup).1

Metody leczenia

Jeśli ból kręgosłupa trwa ponad 2 tygodnie, nawraca lub jest ostry, bezwzględnie wymaga konsultacji lekarskiej. Najlepiej udać się do lekarza ortopedy, który postawi diagnozę lub skieruje na dodatkowe badania. A co robić przez te dwa tygodnie? Przede wszystkim unikać obciążeń. Warto również bolące miejsce smarować skuteczną maścią przeciwbólową, taką jak Viprosal B®, która ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Przeczytaj więcej na ten temat.


1 Romuald Lewko – Jak zadbać o kręgosłup; (http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=260)

2 Agnieszka Depa, Mariusz Dróżnicki; Ocena częstości występowania zespołów bólowych lędźwiowego odcinka kręgosłupa w zależności od charakteru wykonywanej pracy. Instytut Fizjoterapii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. http://www.pmurz.rzeszow.pl/PDF/2008/1/05_z1_2008.pdf

3 Kołodziej K., Kwolek A., Rusek W., Przysada G., Szpunar P., Korelacja wskaźnika symetryczności obciążenia kończyn dolnych i nasilenia bólu u pacjentów z zespołem bólowym kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego rehabilitowanych szpitalnie, Przegląd Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego, 2005, 3, 234-236.

Skrócona informacja o leku: Nazwa produktu leczniczego: VIPROSAL B® maść. Nazwa i dawka substancji czynnej: 0,05 j.m. jadu żmii zygzakowatej, 30 mg kamfory racemicznej (Camphora), 30 mg olejku terpentynowego z sosny nadmorskiej (Terebinthini oleum), 10 mg kwasu salicylowego (Acidum salicylicum) oraz substancje pomocnicze: wazelina biała, alkohol cetostearylowy, parafina stała, sodu cetasterylosiarczan, glicerol, sodu chlorek, woda oczyszczona. Postać farmaceutyczna: Maść. Biała lub nieznacznie żółtawa maść o zapachu kamfory i terpentyny. Wskazania do stosowania: Maść jest tradycyjnie stosowana zewnętrznie jako środek przeciwbólowy do uśmierzania bólów neuralgicznych i stawowych. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą maści; skóra owrzodzona lub dotknięta innymi schorzeniami; zaburzenia krążenia mózgowego i wieńcowego; skłonności do skurczów naczyń; ciężkie uszkodzenie czynnościowe wątroby lub nerek. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Maści nie należy stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry. W celu zapobieżenia silnym podrażnieniom należy chronić oczy i unikać kontaktu z błoną śluzową. Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 11 roku życia. Nie stosować na błony śluzowe. Nr pozwolenia MZ: 8889. Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Genexo Sp. z o.o., ul. Gen. Zajączka 26, 01-510 Warszawa, tel. (+48 22) 839 11 99, fax (+48 22) 839 23 12.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Genexo sp. z o. o.

ul. Gen. Zajączka 26
01-510 Warszawa
tel: (+48) 22 839 11 99
fax: (+48) 22 839 23 12
e-mail: office@genexo.pl


Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00

 • 801 808 818. Dla telefonów stacjonarnych. Całkowity koszt połączenia w cenie 1 impulsu wg taryfy operatora)
 • + 48 519 407 071 dla produktów OMRON (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)
 • + 48 516 203 516 dla produktów Genexo (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)

napisz do nas Formularz kontaktowy RODO zgłoś działanie niepożądane
zgłoś incydent medyczny

top