Genexo - dla pacjenta

Genexo nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych, by dostarczać pacjentom innowacyjnych i skutecznych produktów na różne problemy zdrowotne.

Produkty

Oferujemy leki na receptę, leki OTC, suplementy diety, wyroby medyczne i kosmetyki. Pacjentom chorującym na cukrzycę oferujemy systemy do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy glukometr z funkcją głośnomowiącą dla osób niedowidzących i niewidomych. Skupiamy się na zaspokojeniu potrzeb naszych klientów, dostarczając nowoczesne i innowacyjne produkty, które wpływają na lepszą jakość życia.

Słoneczna jesienna pogoda zachęca nas do większej aktywności fizycznej. Jednak przy zbyt intensywnych ćwiczeniach może dojść do różnego rodzaju kontuzji układu ruchu lub stanów zapalnych, którym zazwyczaj towarzyszy ból o różnym nasileniu.

Słoneczna jesienna pogoda zachęca nas do większej aktywności fizycznej. Jednak przy zbyt intensywnych ćwiczeniach może dojść do różnego rodzaju kontuzji układu ruchu lub stanów zapalnych, którym zazwyczaj towarzyszy ból o różnym nasileniu.

Czym jest ból?

Zgodnie z definicją Międzynarodowego Towarzystwa Badania Bólu „ból to subiektywne, przykre wrażenie zmysłowe i emocjonalne, powstające pod wpływem bodźców uszkadzających lub zagrażających uszkodzeniu tkanki”. Ból jest sygnałem ostrzegawczym, który informuje nas, że w naszym organizmie dzieje się coś złego.

Ból może być różnie odczuwany – mówi się, że niektórzy mają wysoki, a niektórzy niski próg bólu. Jest to przede wszystkim związane z percepcją mózgu. Doświadczenie w przeszłości szczególnie bolesnego urazu może obniżać tolerancję bólu. Na poziom odczuwalnego bólu wpływ mają również emocje, stopień koncentracji, ogólne samopoczucie psychiczne, czy aktualna kondycja fizyczna.1

Kiedy chłodzić, kiedy rozgrzewać

Co robić, jeśli w wyniku intensywnych ćwiczeń pojawi się ból, opuchlizna, czy stłuczenie? Zależnie od rodzaju urazu, można na obolałe miejsce stosować miejscowo plastry o działaniu chłodzącym lub rozgrzewającym.

Jeśli dopadnie nas ból mięśni, stawów, czy kręgosłupa, miejsce takie należy rozgrzać, łagodząc skutecznie dokuczliwe dolegliwości. W przypadku pojawienia się krwiaków, obrzęków pourazowych lub sińców dobrze sprawdzą się plastry chłodzące.

POCZUJ ULGĘ - ZASTOSUJ plaster!

Z bólem staramy radzić sobie na różne sposoby. Przyjmujemy tabletki przeciwbólowe, które niestety obciążają wątrobę i żołądek. Smarujemy różnymi żelami obolałe miejsce. Warto wypróbować plastry PREL® i zapomnieć o kłopocie. Jedyne o czym musimy pamiętać, to właściwe dobranie plastra – rozgrzewającego lub chłodzącego, w zależności od rodzaju dolegliwości. Przeczytaj więcej na ten temat.

 


1. mgr psychologii Dorota Kazalska, Czynniki psychologiczne, wpływające na percepcję bólu, www.zdrowie.med.pl

Genexo sp. z o. o.

ul. Gen. Zajączka 26
01-510 Warszawa
tel: (+48) 22 839 11 99
fax: (+48) 22 839 23 12
e-mail: office@genexo.pl


Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00

  • 801 808 818. Dla telefonów stacjonarnych. Całkowity koszt połączenia w cenie 1 impulsu wg taryfy operatora)
  • + 48 519 407 071 dla produktów OMRON (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)
  • + 48 516 203 516 dla produktów Genexo (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)

napisz do nas Formularz kontaktowy RODO zgłoś działanie niepożądane
zgłoś incydent medyczny

top