Genexo - dla pacjenta

Genexo nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych, by dostarczać pacjentom innowacyjnych i skutecznych produktów na różne problemy zdrowotne.

Produkty

Oferujemy leki na receptę, leki OTC, suplementy diety, wyroby medyczne i kosmetyki. Pacjentom chorującym na cukrzycę oferujemy systemy do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy glukometr z funkcją głośnomowiącą dla osób niedowidzących i niewidomych. Skupiamy się na zaspokojeniu potrzeb naszych klientów, dostarczając nowoczesne i innowacyjne produkty, które wpływają na lepszą jakość życia.

Nadmiernie wypadanie włosów występuje coraz częściej – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska w 2014 roku wynika, że już prawie połowa Polaków skarży się na ten problem. Rynek oferuje nam różne metody zapobiegania i leczenia, najlepiej jednak wybrać lek, którego skuteczność jest potwierdzona badaniami. Takim lekiem jest PILOXIDIL, dostępny w aptekach bez recepty.

Nadmiernie wypadanie włosów występuje coraz częściej – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska w 2014 roku wynika, że już prawie połowa Polaków skarży się na ten problem. Rynek oferuje nam różne metody zapobiegania i leczenia, najlepiej jednak wybrać lek, którego skuteczność jest potwierdzona badaniami. Takim lekiem jest PILOXIDIL, dostępny w aptekach bez recepty.

Powód do niepokoju

Pewna liczba włosów (średnio od 50 – 100 włosów) wypada codziennie wskutek zakończenia cyklu życiowego. W ich miejsce wyrastają nowe włosy. Kiedy włosów wypada nam znacznie więcej mówimy wtedy o nadmiernym wypadaniu włosów. Może do niego dojść albo w wyniku zaburzenia cyklu życiowego włosów, albo w wyniku zniszczenia mieszków włosowych. Zaburzenia cyklu życiowego włosów nie muszą prowadzić do nieodwracalnego łysienia, natomiast przy zniszczeniu mieszków włosowych łysienie jest nieodwracalne.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów to między innymi:

 • zakłócenie równowagi pomiędzy fazami wzrostu włosów,
 • zakłócenie równowagi hormonalnej w skórze głowy (łysienie androgenowe),
 • predyspozycje genetyczne,
 • schorzenia, w tym schorzenia owłosionej skóry głowy,
 • przyjmowane leki,
 • niewłaściwa dieta,
 • wiek,
 • ciąża,
 • stres.

Jeżeli zaobserwujemy:

 • większą niż zwykle liczbę włosów na grzebieniu w trakcie czesania,
 • większą niż zwykle liczbę włosów w umywalce lub wannie na sitku po myciu,
 • wyraźne zmiany grubości włosów,
 • ich przerzedzenie,

mogą to być pierwsze objawy nadmiernego wypadania włosów.

Łysienie androgenowe

Około 90% wszystkich przypadków nadmiernego wypadania włosów, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet, to wypadanie włosów typu męskiego (androgenowego).

Łysienie androgenowe wywołuje hormon testosteron, który po przemianie w dihydrotestosteron (DHT) kumuluje się w cebulkach włosów. W wyniku jego działania dochodzi do:

 • złego odżywienia mieszków włosowych,
 • miniaturyzacji mieszków włosowych,
 • zahamowania wzrostu włosów,
 • wypadania włosów.

W nadmiernym wypadaniu włosów zaleca się stosowanie leku dostępnego bez recepty PILOXIDIL – miejscowo na skórę głowy. PILOXIDIL to skuteczny lek w nadmiernym wypadaniu włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet1,2,3, efektywnie hamuje proces wypadania włosów i zapewnia ich odrost w ponad 80% przypadków4. Przeczytaj więcej na ten temat.


* Piloxidil produkt leczniczy OTC – lek wydawany bez przepisu lekarza. Postać farmaceutyczna: Płyn na skórę. Przezroczysty, bezbarwny lub lekko żółty płyn. Skład: 1 ml płynu na skórę zawiera 20 mg minoksydylu (Minoxidilum). Wskazania: Produkt leczniczy Piloxidil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego (alopecia adrogenetica) u mężczyzn i u kobiet w wieku od 18 do 65 lat. Piloxidil jest najbardziej skuteczny u ludzi młodszych we wczesnych fazach procesu łysienia. Lepsze wyniki leczenia uzyskuje się w okolicy szczytu głowy niż w części czołowo-skroniowej. Zaprzestanie leczenia powoduje cofanie się efektu leczniczego w ciągu kilku miesięcy. Przeciwwskazania: Nie stosować produktu leczniczego: u pacjentów nadwrażliwych na minoksydyl lub na którąkolwiek substancję pomocniczą (etanol, glikol propylenowy); w okresie ciąży i karmienia piersią; w chorobach skóry głowy, np. w nasilonych zmianach w łojotokowym zapaleniu skóry, w łuszczycy, zakażeniach owłosionej skóry głowy, na skórę z objawami przerwania ciągłości naskórka, na poparzoną słońcem skórę głowy; u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym (leczonym i nieleczonym); na świeżo ogoloną skórę głowy; pod opatrunkiem okluzyjnym; w razie stosowania miejscowo na owłosioną skórę głowy innych leków. Podmiot odpowiedzialny: dr Włodzimierz Zgoda, Chemical Research, Consulting & Production, 80-288 Gdańsk, ul. Budapesztańska 3/17.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Piśmiennictwo:

 1. Karam P., 1993, Topical minoxidil therapy for androgenic alopecia in the Middle East. International Journal of Dermatology 1993; 32:763-766.
 2. Jacobs J. i wsp. 1993, Use of topical minoxidil therapy for androgenetic alopecia in women. International Journal of Dermatology 1993; 32:758-762.
 3. Charakterystyka Produktu Leczniczego.
 4. Rossi A. i wsp. 2012 Minoxidil use In dermatology, side effects and recent patents. Recent Pat Inflamm Allergy Drug Discov. 2012 May; 6(2):130-6.

 

Genexo sp. z o. o.

ul. Gen. Zajączka 26
01-510 Warszawa
tel: (+48) 22 839 11 99
infolinia: (+48) 801 808 818
fax: (+48) 22 839 23 12
e-mail: office@genexo.pl

napisz do nas
zgłoś działanie niepożądane
zgłoś incydent medyczny

top