Genexo - dla pacjenta

Genexo nieustannie poszukuje nowoczesnych rozwiązań technologicznych, by dostarczać pacjentom innowacyjnych i skutecznych produktów na różne problemy zdrowotne.

Produkty

Oferujemy leki na receptę, leki OTC, suplementy diety, wyroby medyczne i kosmetyki. Pacjentom chorującym na cukrzycę oferujemy systemy do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Jako pierwsza firma na rynku wprowadziliśmy glukometr z funkcją głośnomowiącą dla osób niedowidzących i niewidomych. Skupiamy się na zaspokojeniu potrzeb naszych klientów, dostarczając nowoczesne i innowacyjne produkty, które wpływają na lepszą jakość życia.

Nauki medyczne wymieniają magnez jako jeden z najcenniejszych i najpotrzebniejszych do życia biopierwiastków. Obecny we wszystkich tkankach i w płynach ustrojowych człowieka magnez nazywany jest, w pełni zasłużenie, pierwiastkiem życia. Jednocześnie tylko niewielki procent magnezu jest przyswajany z pożywienia, tym bardziej więc jest to pierwiastek wymagający szczególnej uwagi.

Nauki medyczne wymieniają magnez jako jeden z najcenniejszych i najpotrzebniejszych do życia biopierwiastków. Obecny we wszystkich tkankach i w płynach ustrojowych człowieka magnez nazywany jest, w pełni zasłużenie, pierwiastkiem życia. Jednocześnie tylko niewielki procent magnezu jest przyswajany z pożywienia, tym bardziej więc jest to pierwiastek wymagający szczególnej uwagi.

Niedobory magnezu

Niedobory magnezu są dość typowe dla gospodarki mineralnej człowieka i wynikają nie tylko ze stosowania niewłaściwej diety (np. bogatej w tłuszcze nasycone, nadużywania alkoholu, picia zbyt dużych ilości kawy i mocnej herbaty), czy też z destruktywnego wpływu czynników stresogennych, ale przede wszystkim są konsekwencją długotrwałego, ujemnego bilansu magnezu (kiedy popyt organizmu na ten pierwiastek często przekracza jego podaż).

Niedoborom magnezu towarzyszą powszechnie znane objawy, takie jak: skurcze mięśni, drętwienie kończyn, drganie powiek, łamliwość kości, wypadanie włosów, nieregularne bicie serca, nadmierna potliwość, nieustanne zmęczenie, apatia, problemy z zasypianiem, lub też w innych wypadkach – nadpobudliwość psychoruchowa i problemy z koncentracją. W skrajnych przypadkach długotrwały niedobór magnezu może prowadzić do poważnych schorzeń wywołanych poprzez dysfunkcję działania systemu immunologicznego, chorób układu: sercowo-naczyniowego, oddechowego, nerwowego i kostnego.

Magnez należy do pierwiastków bardzo słabo przyswajalnych. Kiedy dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka na magnez wynosi około 300-400 mg, tylko 15-40% tej ilości jest przyswajane wraz z codziennie dostarczanymi pokarmami (głównymi źródłami w żywności są m.in.: kakao, czekolada, kasza gryczana, groch, fasola, pieczywo pełnoziarniste). Z tego powodu należy uzupełniać magnez stosując suplementację za pomocą dostępnych na rynku wysokiej jakości preparatów magnezowych.

Cechy dobrego preparatu z magnezem

Aby skutecznie uzupełnić niedobory magnezu i odczuć różnicę w samopoczuciu, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniego preparatu z magnezem. Powinien on przede wszystkim cechować się:
- Wysoką rozpuszczalnością soli magnezu
Duże znaczenie dla wchłanialności magnezu ma rozpuszczalność soli magnezu. Cytrynian trójmagnezowy charakteryzuje się wysoką wchłanialnością z przewodu pokarmowego w porównaniu z innymi solami magnezu.1 
- Szybkim uwalnianiem substancji czynnej – cytrynian tójmagnezowy. Tabletki CI-TRI-MAG FORTE® są wykonane w technologii RGD (Rapid Gastro Dissilution), co pozwala na  uwolnienie jonów Mg2+ w żołądku już po około 30 minutach.
Magnez wchłaniany jest w formie zjonizowanej głównie w jelicie cienkim. W tym procesie ważne jest szybkie rozpuszczenie tabletki w żołądku. Uwolniony w ten sposób cytrynian trójmagnezowy może następnie ulec dysocjacji do jonów Mg2+ gotowych do wchłonięcia w jelicie cienkim.
- Dobrą wchłanialnością jonów Mg2+ w jelicie cienkim
Badania naukowe wykazują, że witaminy B6 i D3 uczestniczą razem z magnezem w procesach metabolicznych.2
- Odpowiednią ilością jonów Mg2+
Badania potwierdzają, że optymalne wykorzystanie mechanizmów wchłaniania magnezu występuje przy podawaniu jednorazowo 120 mg jonów Mg2+.3

Idealną dawkę magnezu zawiera innowacyjny CI-TRI-MAG Forte®, więcej na jego temat przeczytasz tutaj.

 


1. Walker A.F., Marakis G., Chrisite S., Byng M., Mg citrate found more bioavailable then other Mg preparations in a randomised, double blind study, Magnesium research, September 2003, 16,3,183-91. 

2. Rozporządzenie Komisji (UE) nr 432/2012 z dnia 16 maja 2012 r. ustanawiającego wykaz dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności, innych niż oświadczenia odnoszące się do zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci

3. Fine K.D., Carol A., Santa Ana C.A., Porter J.L., and Fordtran J.S., Intestinal absorption of magnesium from food and supplements, J.Clin. Invest. Vol. 88, 396-402, August 1991.

Genexo sp. z o. o.

ul. Gen. Zajączka 26
01-510 Warszawa
tel: (+48) 22 839 11 99
fax: (+48) 22 839 23 12
e-mail: office@genexo.pl


Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00

  • 801 808 818. Dla telefonów stacjonarnych. Całkowity koszt połączenia w cenie 1 impulsu wg taryfy operatora)
  • + 48 519 407 071 dla produktów OMRON (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)
  • + 48 516 203 516 dla produktów Genexo (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)

napisz do nas Formularz kontaktowy RODO zgłoś działanie niepożądane
zgłoś incydent medyczny

top