Firma Genexo Sp. z o.o. została założona w 2004 roku przez dwóch polskich lekarzy. Początkowo miała mieć charakter firmy doradczej, poszukującej innowacyjnych produktów...

Firma Genexo Sp. z o.o. została założona w 2004 roku przez dwóch polskich lekarzy. Początkowo miała mieć charakter firmy doradczej. Firma Genexo Sp. z o.o. została założona w 2004 roku przez dwóch polskich lekarzy. Początkowo miała mieć charakter firmy doradczej poszukującej innowacyjnych produktów oraz nowych segmentów rynku farmaceutycznego w Polsce.szukującej innowacyjnych produktów oraz nowych segmentów rynku farmaceutycznego w Polsce. Doświadczenie zdobyte podczas wprowadzania na rynek wielu produktów, przekazanych następnie do promocji dużym koncernom przyczyniło się do podjęcia odważnej decyzji o utworzeniu własnych struktur sprzedaży i marketingu. Tym samym powzięto decyzję dotyczącą samodzielnego funkcjonowania na wymagającym rynku farmaceutycznym.

W 2005 roku firma Genexo zatrudniała dziesięciu przedstawicieli farmaceutycznych promujących glukometr Glucosense®, który jako pierwszy pojawił się w portfolio firmy. Dlatego właśnie rok 2005 uznawany jest za datę rozpoczęcia działalności przez Genexo Sp. z o.o. jako samodzielnej firmy.

W kolejnych latach wprowadzono następne modele glukometrów, zapewniając Genexo miejsce lidera na polskim rynku w kategorii różnorodności oferty urządzeń do monitorowania stężenia glukozy we krwi.

Obecnie firma zatrudnia już 150 osób, oferuje szerokie portfolio leków, suplementów diety, wyrobów medycznych i kosmetyków. Rozwija się prężnie nie tylko na rynku polskim, ale również w innych krajach Unii Europejskiej, republikach nadbałtyckich, południowo-wschodniej Europie, Rosji, Gruzji, Uzbekistanie i Ukrainie.

Quixx® zajmuje pierwsze miejsce pod względem sprzedaży na rynku testów ciążowych. Genexo posiada również w swojej ofercie produkty dla diabetyków (pacjentów z cukrzycą) – glukometry. Biorąc pod uwagę sprzedaż pasków testowych iXell® i Glucosense®, jesteśmy jedyną polską firmą w pierwszej piątce pod względem sprzedaży.

Genexo sp. z o. o.

ul. Gen. Zajączka 26
01-510 Warszawa
tel: (+48) 22 839 11 99
fax: (+48) 22 839 23 12
e-mail: office@genexo.pl


Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00

  • 801 808 818. Dla telefonów stacjonarnych. Całkowity koszt połączenia w cenie 1 impulsu wg taryfy operatora)
  • + 48 519 407 071 dla produktów OMRON (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)
  • + 48 516 203 516 dla produktów Genexo (koszt połączenia ponosi dzwoniący zgodnie z taryfą operatora)

napisz do nas Formularz kontaktowy RODO zgłoś działanie niepożądane
zgłoś incydent medyczny

top